Blog
Meble na wymiar w stylu toskańskim Łódź

Wnętrza w stylu toskańskim czyli jeszcze o usługach stolarskich

Wyprawa do Florencji może okazać się niezwykle inspirująca, jeśli chodzi o pomysł na aranżację mieszkania. Wielu producentów mebli w Łodzi proponuje usługi stolarskie, które zakładają projektowanie i tworzenie szaf na wymiar i innych mebli, nawiązujących formą do stylu wnętrzarskiego typowego dla Toskanii.

Stylistyka florencka to pokoje w lekkim półmroku, ale jednocześnie wypełnione wieloma przedmiotami w ciepłych barwach. Królują tam brązy, beże, naturalne kolory skóry i innych organicznych materiałów. To styl chętnie wybierany przez kobiety – ma on swoje zwolenniczki na całym świecie. Co jeszcze warto wiedzieć na temat stylu toskańskiego?

Usługi stolarskie w Łodzi — meble rodem z gorącej Toskanii

Najważniejszym elementem dla stylu toskańskiego są kolory. Powinny one występować w ciepłych odcieniach, a najlepiej sprawdzają się w tym przypadku wspomniane wyżej beże i delikatne brązy, które doskonale komponują się z antycznymi murami. Co prawda mury takie nie znajdują się w domach Włochów, ale ich kraj często postrzegany jest właśnie przez pryzmat chłodnego wizerunku Koloseum, czy Forum Romanum.

  1. We wnętrzach toskańskich dodatki (poszewki, kapy, pościele) powinny natomiast występować w nieco bardziej wyrazistym wydaniu.
  2. W tym przypadku prym wiodą kolory takie jak: czerwień, brudny pomarańcz, ochra, złoto.
  3. Można pokusić się także o inne odcienie, lecz są one zdecydowanie mniej popularne.
  4. Warto wiedzieć, że świetnym pomysłem na dopełnienie aranżacji pomieszczenia wykonanego w zgodzie z założeniami stylu toskańskiego, są metalowe dodatki. Dekoracje wykonane z metalu mają za zadanie wizualnie ochładzać wnętrze, co w gorącej Toskanii jest niezwykle ważne.

Warto też zwrócić uwagę, że takie zestawienie barw sprzyja atmosferze relaksu. Stonowane kolory można stosować zarówno do pomalowania ścian, jak i mebli.

Meble z naturalnych materiałów

Styl toskański to swoisty ukłon w kierunku naturalności i właśnie dlatego warto zdecydować się na skorzystanie z usług stolarskich, bazujących na surowcach naturalnych. Drewno stanowi najlepszy materiał w tworzeniu mebli do pomieszczeń wykończonych w tym włoskim stylu. Dzieje się tak, ponieważ lite drewno jest kwintesencją czerpania ze świata przyrody, a w stylu toskańskim wszelkie naturalne inspiracje są cenione i pożądane.

Najbardziej charakterystycznymi cechami omawianego trendu są:

  • fronty oraz blaty (ale często również korpusy mebli) wykonane z ciemnych gatunków drewna,
  • masywne nogi, klamry i uchwyty z drewna w bardzo finezyjnym wydaniu,
  • specyficzne zdobienia, które dodają całości nietuzinkowego stylu.

Wiele zakładów stolarskich w Łodzi wykorzystuje w procesie tworzenia mebli egzotyczne drewno. Również w naszych dotychczasowych i aktualnych realizacjach jest to jedno z ciekawszych rozwiązań.

Meble jak prosto z Toskanii, czyli solidne, mocne, długowieczne

Dzięki usługom stolarskim aranżacja wnętrz na toskańską nutę staje się bardziej „rasowa”, świadczy o guście właściciela domu lub mieszkania i zyskuje w kontekście trwałości. Takie rozwiązanie jest lepszą opcją niż zakup gotowych propozycji meblowych, które ograniczają swobodę urządzania do mebli tworzonych często na dużą skalę. Potencjał mebli na zamówienie to przede wszystkim ich unikalność.

O usługach stolarskich warto dowiedzieć się więcej zwłaszcza przy składaniu niestandardowych zamówień. Zaplecze technologiczne, dostęp do materiałów i surowców oraz doświadczenie stolarzy mają bowiem kluczowe znaczenie dla stworzenia mebli, które będą jednocześnie stylowe i funkcjonalne.

Warto przeczytać: Usługi stolarskie i renesansowe meble na wymiar