Blog
Meble biurowe w stylu prowansalskim wykonywane w stolarni

Specyfika unikalnych mebli biurowych: charakterystyka stylu prowansalskiego

Wyposażenie gabinetu powinno sprzyjać skupieniu. Meble biurowe w stylu prowansalskim to doskonały wybór dla wszystkich, którym zależy na stworzeniu spokojnej atmosfery w miejscu pracy. Wnętrza prowansalskie stanowią połączenie francuskiej elegancji i wiejskiego klimatu. Czym jeszcze charakteryzują się meble wykonane w tym stylu?

Meble biurowe w stylu prowansalskim

Prowansja to region we Francji, który przywołuje na myśl skojarzenia zapachu lawendy, smaku oliwek i widoku błękitnego nieba. To romantyczna kraina, gdzie w spokoju można oddać się kreatywnej pracy. Meble biurowe w stylu prowansalskim wnoszą klimat sielskiej atmosfery w postaci określonych kształtów i barw. Łączą one w sobie cechy swojskości typowej dla wsi oraz paryskiej elegancji. Z powodzeniem mogłyby stanowić wyposażenie hrabiowskiego dworu lub pałacu, ale jednocześnie daleko im do przesady w zdobieniach.

Łódzki producent mebli biurowych na wymiar ma w swojej ofercie podobne rozwiązania. Warto wiedzieć, że projektując wyposażenie wnętrza w omawianym stylu, należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  • dobranie odpowiedniej kolorystyki — styl prowansalski to jasne odcienie fioletu, oliwkowa zieleń, niebieskości, beże i jasne brązy;
  • wybór materiału, z którego wykonane zostaną meble — najczęściej wykorzystuje się naturalny kamień, drewno i ceramikę, co czyni całość nie tylko bardzo gustowną, ale także nawiązującą do środowiska naturalnego;
  • efekt postarzania — decydując się na wyposażenie wnętrz typowych dla domów w Prowansji, warto wiedzieć, że powinny posiadać one znamiona użytkowania i upływającego czasu; otarcia, efekt schodzącej farby i inne celowo zastosowane oznaki niedoskonałości są jedną z najbardziej charakterystycznych cech dla tego stylu.

Jako producent mebli na wymiar z Łodzi doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest znajomość charakterystycznych cech dla konkretnych stylów, dlatego dokładnie widać po gotowych meblach, w jakim są one stylu.

Meble biurowe w Łodzi — gabinet w stylu prowansalskim

Ważnym elementem dla mebli wykonanych w zgodzie z modą panującą w Prowansji, są rzeźbione wykończenia. Ich kształt jest bardzo specyficzny i doskonale współgra z kwiatowymi dekoracjami, ciężkimi, ale jasnymi zasłonami i innymi ozdobnymi dodatkami. Wnętrza zaaranżowane w tym stylu są esencją romantyzmu, ale jednocześnie sprzyjają skupieniu myśli podczas pracy. Mimo licznych ornamentów wnętrza takie nie są one przytłaczające, jak bywa w przypadku pomieszczeń umeblowanych na przykład na wzór barokowy.

Biurko powinno być zatem wykonane z litego drewna, a projektując taki mebel należy uwzględnić kilka szufladek i rzeźbione nogi. W tym przypadku panuje zasada, że im większy blat, tym lepiej. Duża przestrzeń robocza to praktyczny element aranżowania pomieszczeń w stylu prowansalskim. Do takiego zestawu najlepiej pasują tapicerowane krzesła, z półokrągłym oparciem. Najatrakcyjniej prezentują się rozwiązania, gdzie oparcie jest obszyte tkaniną we wzory typowe dla Prowansji.

Pochwała prostoty i meble na zamówienie

Meble biurowe w stylu prowansalskim same w sobie stanowią dekorację gabinetu lub pokoju pracowniczego. Takie pomieszczenia można w prosty sposób uczynić spersonalizowanymi, pełnymi niemal domowego ciepła. Wystarczy przeznaczyć miejsce na jednej z półek na swoje książki, kolekcję figurek lub ustawić kilka ramek z fotografiami.

Jako producent mebli biurowych na wymiar, realizowaliśmy w Łodzi wiele zleceń dotyczących mebli w stylu prowansalskim. Niesłabnące zainteresowanie takimi meblami sprawia, że jest to wzornictwo ponadczasowe.

Warto przeczytać: Urządzamy siedzibę firmy – wybieramy odpowiednie meble biurowe