Blog
Szafy na wymiar wykonane w stylu glamour Łódź

O szafach na wymiar i innych meblach w stylu glamour

Urządzenie domu w stylu glamour może budzić emocje. Jedni Klienci uważają taki rodzaj aranżacji za nieco pretensjonalny, inni są zachwyceni tym rozwiązaniem. Szafy na wymiar i inne meble stworzone w zgodzie z założeniami glamour cieszą się sporą popularnością. We wnętrzach króluje żywa kolorystyka, dużo światła i charakterystyczne meble. Warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Szafy na wymiar glamour okiem specjalisty z Łodzi

Stylistyka glamour to jeden z najmodniejszych trendów związanych z wnętrzarstwem. W sporej części czerpie on z eklektyzmu i łączy ze sobą pozornie niepasujące do siebie elementy. Doskonałym przykładem takiej sytuacji mogą być pomieszczenia zaaranżowane w stylu minimalizmu, ale wyposażone w zdobione meble, których forma nawiązuje do baroku. Glamour to ogromna dowolność, w związku z czym bardzo łatwo w jej obrębie o przesadę. Wystarczy chwila nieuwagi, aby elegancja zamieniła się w nieład, dlatego nieoceniona będzie pomoc doświadczonego stolarza.

Decydując się na urządzenie mieszkania w stylu glamour, należy mieć umiejętność spojrzenia na pomieszczenie okiem artysty. Jeśli zdecydujecie się Państwo na zdobioną, błyszczącą szafę na wymiar, lepiej zrezygnować z równie dekoracyjnego stolika. Fenomen tej wnętrzarskiej mody tkwi w umiejętności miksowania ze sobą elementów o prostych kształtach z tymi, których forma jest nad wyraz skomplikowana. Omawiana stylistyka to esencja luksusu, w której wyraźnie widoczna jest także nuta elegancji.

W Łodzi wiele biur zostało urządzonych zgodnie z wytycznymi tego trendu meblowego. Powierzchnia pracownicza musi wtedy nieco przypominać dom, ponieważ nadmiar bieli i blasku to nie są warunki najlepsze w miejscu pracy. Jako dodatek sprawdzą się zatem elementy drewniane lub duże donice z kwiatami. Glamour dokładnie wytycza za to strefy wykonywania pracy i miejsca na odpoczynek – wystarczy odpowiednio dobrać meble i zaaranżować wnętrza.

Charakterystyka stylu glamour

Istnieje kilka elementów, o których warto pamiętać podczas aranżowania pomieszczeń w zgodzie z założeniami glamour. Jako najważniejsze z nich warto wymienić:

  • stosowanie barw z palety bieli, różu i fioletu, wplatanie detali w intensywnych kolorach, a także wykorzystywanie szarości;
  • wszechobecny blask — zarówno ten wynikający z oświetlenia, jak i pochodzący z błyszczących tkanin, żyrandoli z kryształkami, srebrnych dodatków, czy też atłasowych narzut na fotelach lub kanapach;
  • umiejętne wykorzystywanie kontrastów, czyli łączenie ze sobą minimalizmu i przepychu;
  • szafy na wymiar i inne meble wyposażone w materiałowe obicia i metalowe ramy;
  • wplatanie odrobiny luksusu — w tym celu można wykorzystać drogą zastawę, porcelanowe filiżanki lub inne akcesoria wysadzane błyszczącymi kamykami.

Istotna jest dbałość o szczegóły. Detale odrywają ważną rolę, dlatego warto przeznaczyć czas na wybieranie ramek na zdjęcia, dywanów, ściennego zegara.

Szafy – zabudowa o zwiększonej funkcjonalności

Jako producent mebli zajmujemy się tworzeniem stołów, łóżek, wyposażenia gabinetów, kuchni, szaf. Zabudowa mieszkania jest najistotniejszym elementem jego aranżacji, dlatego szafy na wymiar i inne meble, które powstają zgodnie z założeniami stylu glamour stanowią połączenie funkcjonalności z estetyką. Tak spełniamy oczekiwania obecnych i przyszłych Klientów, dla których styl glamour to koncepcja najbliższa ich potrzebom.

Warto przeczytać: Stolarz o szczegółach romantycznego wystroju wnętrz