Blog
Meble na wymiar łóżko na zamówienie Łódź

Meble na wymiar do niewielkiej sypialni

Sypialnia powinna być azylem, miejscem odpoczynku, relaksu, dobroczynnego snu. Dla wielu osób pełni też funkcję domowego biura, czasem suszarni, siłowni, garderoby lub salonu kosmetycznego. Czy na niewielkim metrażu da się urządzić sypialnię, w której będziemy nie tylko spać? Jeśli zdecydujemy się na meble na wymiar – jest ro możliwe.

Łóżko nie tylko do spania

Kluczowym wyborem, jeśli chodzi o sypialnię, jest oczywiście łóżko. Składane tapczany okazały się mniej wygodne niż dwuosobowe (a w przypadku rodzin z dziećmi, psami czy kotami – wieloosobowe, na których spać mogą i inne stworzenia) łóżka z materacami. Tych ostatnich nie da się jednak złożyć. Można natomiast postawić na wysokie łoże ze sporą ilością miejsca do przechowywanie. Często wykonujemy tego typu projekty w naszej łódzkiej pracowni.

W zależności od zleconych wymiarów oraz potrzeb aranżacyjnych, łóżko może otwierać się z lewej bądź prawej strony, albo od tyłu. Istnieje ponadto opcja podnoszenia materaca wraz ze stelażem z obu stron, jednak wówczas zamiast jednego dużego materaca, trzeba zainwestować w dwa pojedyncze. Miejsce do spania pełniące jednocześnie funkcję szafy – bo rzeczywiście, przestrzeni do przechowywania pod stelażem jest naprawdę sporo – to często wybierana opcja do niewielkiej sypialni.

A może antresola?

Równie popularne są ponadto meble na wymiar z antresolą pod sufitem. Miejsce do spania ulokowane wyżej stwarza duże możliwości aranżacji przestrzeni pod stelażem łóżka. W naszych projektach nierzadko pojawia się tam biurko z zabudową biurową, wygodna kanapa pełniąca funkcję kącika wypoczynkowego, zabudowana szafa – garderoba. Jeżeli masz własny pomysł na to, co powinno znajdować się w owym miejscu – pomożemy Ci go zrealizować.

Podnoszone w górę lub ukrywane w ścianie

Łóżka podnoszone pod sufit na specjalnych stelażach to opcja dla fanów sprytnych rozwiązań. Dobrym pomysłem jest też stworzenie systemu chowanego w ścianie – po złożeniu łóżko wygląda jak modna szafa. Najważniejszą zaletą tego typu konstrukcji jest to, że w ciągu dnia nie zajmują miejsca na podłodze, w nocy zaś stają się oazą, w której możemy się zatopić. Jako profesjonalny zakład stolarski oferujemy każdego typu łóżka drewniane – także te zmieniające swoją lokalizację wraz ze zmianą pory dnia.

Funkcjonalne przechowywanie w meblach na wymiar

Współczesny trend polegający na zasadniczym oddzieleniu stref dziennych i sypialnianych ma oczywiście swoje zalety. Jeżeli jednak nie mamy do wykorzystania przestronnych, wielometrażowych powierzchni, powinniśmy dokładnie rozważyć każdą ewentualność aranżacyjną pozwalającą na funkcjonale wykorzystanie przestrzeni. Dobrze zaprojektowane meble to oszczędność metrów, właściwe zagospodarowanie każdego kąta, a jednocześnie – krok ku stworzeniu pokoju o harmonijnej estetyce, w którym można i spać, i pracować, i przechowywać rzeczy, i ćwiczyć, i jeść – a to wszystko wygodnie oraz komfortowo.

Sprytne rozwiązania to nasza specjalność. Meble nie mają dziś bowiem składać się wyłącznie z półek i szuflad. Współczesny rynek oferuje mnóstwo pomysłowych technik tworzenia mebli na wymiar, które pozwalają oszczędzić miejsce, a jednocześnie cieszyć się oryginalną estetyką. Wykorzystujemy je nie tylko w produkcji mebli do sypialni, ale i do kuchni, przedpokoju, salonu czy innego domowego bądź firmowego pomieszczenia.

Jeżeli głowisz się na projektem sypialni – zadzwoń lub napisz. Zaproponujemy Ci rozwiązanie, które spełni Twoje oczekiwania.

Warto przeczytać także: Usługi stolarskie do pokoju dziecięcego