Blog
Stolarz pracujący w zakładzie stolarskim Łódź

Szukasz dobrego stolarza? Sprawdź, czy posiada te cechy

Znakomity rzemieślnik, esteta, osoba o dużej wyobraźni przestrzennej oraz świetnie zorganizowany fachowiec. Oto nasza skrócona charakterystyka naprawdę dobrych stolarzy. Zapoznaj się z jej rozwinięciem, które przedstawiamy poniżej.

Świetnie opanowane umiejętności obróbki i renowacji drewna

Umiejętności zawodowe, takie jak szlifowanie, frezowanie, cięcie, oklejanie czy wycinanie z drewna konkretnych elementów to podstawowe wyposażenie każdego stolarza. Dobrzy fachowcy, a za takich naturalnie się uznajemy, szybko i sprawnie montują meble, posługują się narzędziami oraz maszynami do obróbki drewna czy heblują. Lista czynności wykonywanych w zakładach stolarskich jest bardzo długa, jednak perfekcyjne opanowanie umiejętności zawodowych to pierwszy krok do stania się świetnym stolarzem.

Stolarz to artysta – zdolności manualne

By swoje zadania wykonywać z efektem niebudzącym zastrzeżeń, musimy wykazywać się sporymi zdolnościami manualnymi. Przydają się one podczas ręcznej obróbki drewna, jak i wówczas gdy obsługujemy frezarki czy inne maszyny stolarskie. Nierzadko zdarza się, że impregnujemy drewno, malujemy je lub lakierujemy. Wtedy także umiejętności manualne mają niemałe znaczenie.

Duże poczucie estetyki – czujemy piękno

Trudno byłoby nam wykonywać swój zawód, gdyby nasze poczucie estetyki było zaburzone czy wątpliwe. Bo wyczuwanie piękna, tworzenie pięknych przedmiotów, zdolność łączenia różnorodnych elementów w piękne całości – wymagają sporego wyczucia i wewnętrznej intuicji. Nie sposób pominąć rolę współczesnych trendów i nowoczesnych definicji stylu. Staramy się na bieżąco śledzić trendy, ale przede wszystkim odkrywać tradycyjne, nieprzemijające kanony piękna. Swoją wiedzę wykorzystujemy tworząc meble pod wymiar czy dokonując renowacji mebli. Prócz tego, że meble muszą być funkcjonalne, powinny przecież także stanowić ozdoby wnętrz oraz zachwycać domowników i gości.

Wyobraźnia – widzimy to, czego inni nie widzą

W swojej codziennej pracy pełnimy często rolę projektantów wnętrz. Nie wszystkich Klientów stać na usługi profesjonalnych doradców z zakresu urządzania przestrzeni, toteż często zdają się na samych stolarzy. I bardzo słusznie! Bo dzięki dużemu doświadczeniu, wyobraźni przestrzennej oraz poczuciu dobrego smaku i stylu doskonale wiemy, co do siebie pasuje, a co nie; co dodaje wnętrzom lekkości, a co niepotrzebnie zmniejsza je optycznie; co wpisuje się w ponadczasowe kanony, a co jest tylko chwilową modą.

Precyzja, dokładność, perfekcjonizm

Wyżej wymienione cechy nie miałyby większego znaczenia, gdybyśmy nie pracowali z ogromną starannością, precyzją i perfekcjonizmem. Osoba o wielkiej wyobraźni, poczuciu stylu i smaku, która – nie wykonuje swojej pracy rzetelnie – nie może liczyć na uznanie kolegów z branży. Ważne jest to, by każdy projekt czy zamysł realizować krok po kroku, zachowując obowiązujące procedury i po prostu – nie spiesząc się. Drewno nie lubi pośpiechu.

Doskonale wiemy, czego od stolarzy oczekują Klienci. W naszym zakładzie stolarskim każdego dnia spełniamy owe oczekiwania, wytrwale pracując na tytuł lidera w branży stolarskiej nie tylko na terenie Łodzi i regionu, ale całego kraju.

Poznaj nas i skorzystaj z profesjonalnych usług stolarskich – zadzwoń lub napisz już dziś.

Warto przeczytać także: Na czym polega praca stolarza