Blog
Nietuzinkowe szafy do zabudowy Łódź

Szafy do zabudowy — charakterystyka

Urządzając mieszkanie warto jak najlepiej wykorzystać znajdującą się w nim przestrzeń. W takich działaniach korzystnym rozwiązaniem okazują się szafy do zabudowy, które pozwalają na lepsze wykorzystanie wnętrz pomieszczeń. Tak zwane meble kompaktowe cieszą się nieustanną popularnością i każdego roku grono osób zainteresowanych ich kupnem znacząco wzrasta. Dzieje się tak, ponieważ to świetna propozycja, szczególnie dla posiadaczy niewielkich kawalerek.

Łódzki producent szaf do zabudowy

Szafy do zabudowy, czyli inaczej szafy wnękowe, to meble ze specjalnie wydzielonym, wnętrzem, znajdujący się zazwyczaj pomiędzy dwiema lub trzeba ścianami budynku. Frontową część stanowią drzwi, zwykle zamontowane na prowadnicach. Takie rozwiązanie pozwala na przesuwanie drzwi podczas otwierania i eliminuje problem związany z klasycznym otwieraniem, które zabiera znacznie większą przestrzeń.

Wyróżniamy następujące typy szaf do zabudowy:

  • klasyczna, czyli taka, której konstrukcja opiera się o całą powierzchnię wnęki (i nie zachodzi potrzeba jej rozbudowy);
  • z pełnymi drzwiami przesuwnymi – nietypowa forma z wbudowanymi dodatkowymi płaszczyznami bocznymi i zazwyczaj podstawą, która oddziela szafę od podłogi;
  • ze ścianą boczną i przesuwnymi drzwiami, czyli rozwiązanie odpowiednie do wnęk o nieregularnym kształcie; takie meble z jednej strony mają zazwyczaj naturalną ścianę, a drugiej płytę, stanowiącą wspomnianą ściankę boczną, a otwiera się je dzięki wykorzystaniu systemu przesuwnego;
  • narożna z drzwiami przesuwnymi to jedna z najlepszych opcji do domów jednorodzinnych; specyfika mebla pozwala na wykorzystanie miejsca w narożnikach; szafy tego typu zwykle zbudowane są z dwóch przylegających do siebie modułów;
  • przesuwna z pawlaczem to propozycja dla osób potrzebujących dużej przestrzeni do przechowywania ubrań, sprzętów, akcesoriów; pawlacz mieści się oczywiście nad szafą, jest wyposażony w zamknięcie uchylne.

Wybór szaf do zabudowy nie należy do prostych. Ostateczna wersja powinna optymalnie sprawdzać się w zagospodarowywanej przestrzeni, warto zatem dokładnie przemyśleć decyzję, aby w również przyszłości mieć komfort wynikający z zastosowanych w szafie rozwiązań.

Najlepsze miejsce dla szafy do zabudowy

Szafa wnękowa to mebel o dużej pojemności, który umożliwia lepsze zorganizowanie przestrzeni w mieszkaniu lub domu. Warto jednak dobrze przemyśleć, gdzie taka szafa powinna zostać zamontowana, aby jej potencjał można było maksymalnie wykorzystać. Klienci najczęściej decydują się na wstawienie szafy do zabudowy w sypialni, salonie lub przedpokoju (o ile jest pomieszczeniem o sporym metrażu).

Wybór wspomnianych pomieszczeń wynika z faktu, że zwykle są one największymi w mieszkaniu, w związku z czym bez trudu zmieści się tam mebel o większych gabarytach. Aby uczynić wnętrze bardziej efektownym, można zastanowić się nad umieszczeniem dużych luster na frontach szaf. Takie rozwiązanie uczyni przy okazji szafę bardziej praktyczną.

Szafa na zamówienie? Usługi stolarskie to pełna gama możliwości

Usługi stolarskie w Łodzi i okolicach oferowane są przez zakłady stolarskie, które często specjalizują się w tworzeniu określonych grup mebli. Ważne jednak, aby były to meble wykonane z wysokiej jakości materiałów, które przetrwają długie lata intensywnego użytkowania. Tak jest właśnie z szafami do zabudowy – nawet w rodzinie z kilkorgiem dzieci powinny one wytrzymać intensywną eksploatację. Należy więc zainwestować w meble, aby nie było potrzeby zbyt szybkiej ich wymiany i aby jak najdłużej cieszyły nowych właścicieli.

Warto przeczytać: Stolarz o szczegółach romantycznego wystroju wnętrz