Blog
Szafy na wymiar zrobione do salonu Łódź

Szafa na wymiar w salonie

Zazwyczaj duże szafy na wymiar umieszczane są w sypialni bądź przedpokoju. Jeżeli jednak domownicy nie mają wolnej przestrzeni w tych pomieszczeniach, centrum przechowywania trafia do salonu. Czy da się zaprojektować szafę, którą cechuje funkcjonalność, ale nie przytłacza przestrzeni? Da się!

Lustra na frontach szaf na wymiar

Pierwszym z naszych ulubionych pomysłów na „ukrycie” mebli, jest montaż luster na ich frontach. To znakomity sposób na wizualne powiększenie przestrzeni, a także na wyeksponowanie innych części pokoju, odbijających się w lustrzanych drzwiach. Możemy zaproponować Ci fronty w całości pokryte lustrzaną powłoką albo modne aktualnie, powycinane z luster geometryczne kształty. Lustra mogą stanowić na przykład górną połowę szafy, bądź jej środek. Lustrzana aranżacja frontów większych mebli może być dowolna. Jako zespół świetnych stolarzy z bardzo dużą wyobraźnią postaramy się stworzyć dla Ciebie mebel wyjątkowy.

Zabudowujemy całą ścianę

Zabudowa całej ściany odbiera co prawda nieco metrażu, jednak sprawia, że szafa nie wygląda jak mebel. Jeżeli masz w swoim pokoju dziennym dostatecznie dużo przestrzeni, by jedną ze ścian w całości wykorzystać na przechowywanie – zachęcamy do takiego rozwiązania. Znając estetykę całego salonu oraz Twój gust, zaaranżujemy salon w taki sposób, by mebel był nie tylko funkcjonalny, ale stanowił piękną ozdobę.

Ciekawie prezentują się na przykład zabudowy na ścianach, gdzie umieszczony jest telewizor. Popularne niegdyś meblościanki odeszły już do lamusa, jednak ich miejsce zajęły nowoczesne systemy meblowe, gdzie zmieścisz większość swoich rzeczy, nie burząc jednocześnie harmonii pokoju. Nie mówimy w tym przypadku o standardowych szafach z drzwiami przesuwnymi, a raczej o rozwiązaniach zawierających oryginalne koncepcje architektury małej, niestandardowe idee. Przy tego typu zabudowach łączymy style, mieszamy trendy, zdecydowanie nie idziemy na łatwiznę.

Oryginalne fronty to nasza codzienność

Wśród aktualnych trendów znajdziemy fronty:

  • z litego drewna ułożonego w jodełkę;
  • z nadrukami;
  • w stylu orientalnym;
  • łączące różnorodne elementy geometryczne;
  • kolorowe, stanowiące kolaż różnych barw;
  • rzeźbione.

Prócz wyglądu frontów bardzo duże znaczenie mają uchwyty. Oferujemy bardzo szeroki wybór gałek meblowych – każdy rodzaj możemy dostosować do dowolnego rodzaju szafy. Gałki, mimo że to tylko dodatek o niewielkich rozmiarach, nadaje meblom wyrazistego charakteru.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wszystko, o ile jest to związane z drewnem i meblami. Nasz zakład stolarski specjalizuje się w tworzeniu szaf na wymiar oraz innych mebli na wymiar. Staramy się działać kompleksowo, byś w jednym miejscu mógł zrealizować wszystkie swoje pomysły dotyczące aranżacji Twojego wymarzonego wnętrza.

Zapraszamy do kontaktu. Czekamy na Ciebie w naszym biurze w Łodzi oraz pod telefonem. Sprawnie prowadzimy korespondencję mailową, śmiało możesz też więc napisać. Zapoznaj się z galerią wykonanych przez nas szaf pod wymiar oraz innych mebli – daj się zainspirować.

Nie możesz znaleźć szafy, która spełnia Twoje oczekiwania? Zadzwoń do nas – zrobimy ją dla Ciebie.

Warto przeczytać także: Szafy pod wymiar do przedpokoju: na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru