Blog
Styl romantyczny u stolarza Łódź

Stolarz o szczegółach romantycznego wystroju wnętrz

Subtelność stylu romantycznego w aranżacji wnętrz zachwyca wiele osób. Jego lekkość i spójność sprzyja chwilom relaksu, wyciszeniu po codziennych zmaganiach. Nie każdy dostrzega jednak, jak wielką rolę w urządzaniu wnętrz odgrywa stolarz, a konkretnie jego umiejętności. To właśnie dzięki staraniom fachowca można osiągnąć pożądany efekt. Co jest najbardziej charakterystyczne dla romantycznej stylistyki?

Styl romantycznym z pomocą stolarza – nie tylko dla romantyków

W opinii naszych Klientów wnętrza urządzone w zgodzie z założeniami estetyki romantycznej sprzyjają gromadzeniu pozytywnej energii, co z kolei może przekładać się na większe chęci dążenia do sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Otaczanie się ładnymi przedmiotami w jasnej kolorystyce ma bardzo dobry wpływ na samopoczucie, więc w takich pomieszczeniach można zarówno pracować, jak i odpoczywać. Są one także optymalnym towarzystwem dla gromadzenia sił potrzebnych do planowania kolejnego dnia.

Najbardziej charakterystycznymi cechami omawianej stylistyki są między innymi:

  • obecność antyków lub mebli stylizowanych na stare — to właśnie tutaj umiejętności stolarza okazują się bardzo ważnym elementem podczas aranżowania wnętrza;
  • dominacja pastelowych kolorów — najlepiej sprawdzą się pudrowe róże, błękity, odcienie kości słoniowej i seledyny;
  • pozłacane lub posrebrzane detale, np. ramy luster, klamki, klosze lamp i żyrandole, czy też okucia mebli;
  • zasłony wykonane z „lejącego” materiału lub składające się z plis — takie elementy podkreślą sielski charakter danego pomieszczenia;
  • zastosowanie motywów kwiatowych – można je wykorzystać np. w przypadku zasłon, firan, obrusów, serwetek lub obić foteli i innych mebli.

Odpowiednie uzupełnienie stanowią dekoracje z użyciem stylowych bibelotów, takich jak puzderka, gipsowe figurki. Oczywiście w wersji umiarkowanej można romantyczną ekspansję ograniczyć do minimum i nadal zachować cechy stylu.

Jakie meble wybrać do wyposażenia wnętrza

Doświadczony stolarz wie, że romantyczne meble to takie, które wyróżniają się lekkością, w tym również wizualną, dlatego znaczenie mają jasne kolory frontów i blatów, przy czym „jasne” nie oznacza od razu, że muszą być białe. Przeciwnie, z powodzeniem mogą występować w odcieniach różu lub nawet brązu. Najważniejsze, aby nie były przytłaczającym elementem w pomieszczeniu.

Klienci z Łodzi i innych miast zamawiają również meble na wymiar stanowiące połączenie stylu romantycznego ze:

  • skandynawskim,
  • retro,
  • boho,
  • ludwikańskim.

Każda z powyższych koncepcji świetnie współgra z założeniami wnętrzarskiego romantyzmu. Choć meble te z zasady różnią się między sobą, mogą zostać tak skomponowane, aby stanowiły spójną całość. Kluczem jest tutaj wykonanie mebli na zamówienie, gdzie dany element pasuje do pozostałych, a wygląd całości obrazuje sztukę łączenia. Przykładem są chociażby szafy na wymiar, których delikatne ornamenty można położyć z żywą kolorystyką boho i wiele innych nieoczywistych zestawień.

Współpraca ze stolarzem to potencjał na przyszłość

Moda na romantyzm w dziedzinie aranżacji pomieszczeń pozwala na dużą swobodę, jeśli chodzi o wybór mebli i dodatków. Decydując się na podobne rozwiązanie, można bez trudu spełnić każdą fantazję wnętrzarską i warto wykorzystać ten potencjał, ponieważ nie każdy styl umożliwia aż tak dużą wolność urządzania przy jednoczesnym zachowaniu cech wiodącego stylu.

Realizując dotychczasowe zamówienia z zakresu projektowania i tworzenia mebli, w tym również szaf na wymiar i wyposażenia biur oraz przestrzeni kuchennych, mieliśmy możliwość wielokrotnie przygotowywać meble na romantyczną nutę. To czasochłonne zajęcie, lecz efekt jest zawsze godny uwagi. Wyobraźnia stolarza, solidne zaplecze sprzętowe, wysokiej klasy materiały i akcesoria meblowe – to wystarczy, aby również Państwa dom nabrał charakteru.

Warto przeczytać: Meble w stylu chińskim wykonane przez stolarza