Blog
Meble na wymiar robione do łazienki Łódź

Meble na wymiar do łazienki – na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze

Łazienka to pomieszczenie specyficzne. Panuje tu spora wilgotność, a jednocześnie wymagania dotyczące czystości i sterylności toalety są dość duże. Podpowiadamy, co wziąć pod uwagę planując zakup mebli na wymiar do łazienki.

Blat – centrum dowodzenia łazienką

Jeżeli lubisz praktyczne i funkcjonalne rozwiązania, postaw na blaty łazienkowe. Przestrzeń wokół umywalki może przydać się do przechowywania, czy wykonywania różnorodnych prac domowych. Właściwie zaimpregnowane blaty drewniane bardzo dobrze sprawdzają się w łazience. Warstwa oleju bądź lakieru nałożona na powłokę drewna sprawia, że nie wchłania ono wilgoci, jest odporne na zanieczyszczenia. Łatwo się je czyści, a wszelkie zabrudzenia nietrudno usunąć wilgotną szmatką. W przypadku bardzo intensywnej eksploatacji oraz powstałych w jej wyniku zarysowań, w prosty sposób można zeszlifować górną powierzchnię blatu i ponownie ją zaimpregnować. Prócz wykonywania nowych mebli nasz zakład stolarski świadczy także usługi renowacji mebli i odnawiania powierzchni drewnianych, toteż zapraszamy do współpracy i w tym zakresie.

Sprytne przechowywanie w meblach na wymiar

Nawet w niewielkiej łazience możemy wygospodarować miejsce na wiszące szafki czy półeczki. Najwygodniejsze w użytkowaniu są oczywiście szafy stojące, jednak tam, gdzie metraż jest mocno ograniczony, nie zawsze da się je zamontować. Na rynku dostępne są gotowe rozwiązania, ale kiedy liczy się każdy centymetr, warto postawić na meble na wymiar. Dokładne dostosowanie konkretnej szafki, półki bądź komody do wymiarów łazienki pozwala wykorzystać przestrzeń w sposób funkcjonalny, a jednocześnie pogodzić potrzeby związane z przechowywaniem kosmetyków, detergentów, ręczników czy leków oraz konieczność swobodnego poruszania się po łazience i bezproblemowego korzystania z urządzeń sanitarnych.

Optycznie powiększamy przestrzeń

Niewielki metraż nie będzie wydawał się ciasny i przytłaczający, jeżeli rozświetlimy go jasnymi kolorami oraz lustrami. W łazience znakomicie sprawdzają się meble, które zamiast standardowych, drewnianych drzwi, mają właśnie lustra. Najpopularniejsze są oczywiście szafki nad umywalkę tego typu, jednak posiadamy wśród naszych realizacji i szafy stojące z wykorzystaniem owego pomysłu. Nie bez znaczenia jest też oświetlenie. Kilka punktów światła zamiast jednego głównego znakomicie doświetli pomieszczenie, a tym samym wizualnie je powiększy.

Funkcjonalność przede wszystkim

Jesteśmy zwolennikami praktycznych rozwiązań i nade wszystko cenimy funkcjonalność nie tylko mebli, ale i całych pomieszczeń. Dlatego zachęcamy naszych Klientów, by wybierając meble na wymiar, w szerokim kontekście brali pod uwagę użyteczność wszystkich elementów łazienki. Pamiętajmy, że układ łazienki powinien pozwalać na komfortowe użytkowanie urządzeń sanitarnych oraz wykonywanie czynności higienicznych bądź pielęgnacyjnych.

Jeżeli aranżujesz łazienkę, planujesz remont bądź zmianę umeblowania – zapraszamy do współpracy. Tworzymy funkcjonalne, trwałe i odporne na wilgoć drewniane meble na wymiar w różnych stylach. Z pewnością sprostamy Twoim wymaganiom.

Szukasz praktycznych i pięknych mebli na wymiar do łazienki, kuchni, czy sypialni? Zadzwoń już dziś. Powiedz nam, czego oczekujesz, a my zabierzemy się do pracy.

Warto przeczytać także: Meble na wymiar do niewielkiej sypialni