Blog
Meble kuchenne na zamówienie w stylu angielskim Łódź

Meble kuchenne na zamówienie w stylu angielskim

Styl angielski składa się z wielu charakterystycznych detali. Projektując meble kuchenne na zamówienie zgodne z założeniami tej mody, trzeba zadbać o dopasowanie do siebie licznych szczegółów, co pozwoli na osiągnięcie satysfakcjonującego efektu. Czym wyróżniają się kuchnie w stylu angielskim?

Z angielską nutą w meblach kuchennych na zamówienie

Wnętrza urządzone w zgodzie ze stylistyką angielską charakteryzują się m.in.:

  • jasnymi kolorami ścian;
  • frontami szafek kuchennych w barwach jasnego brązu, kremu lub bieli;
  • meblami z ażurowymi i prześwitującymi elementami;
  • obecnością miejsc do przechowywania konkretnych produktów (osobna przegródka na przyprawy, kawę, herbatę, wydzielona półka na wino, szuflada na akcesoria kuchenne);
  • ekspozycją glinianych naczyń;
  • prostym okapem kuchennym z widocznymi geometrycznymi uskokami.

Styl angielski sprzyja osobom lubiącym mieć wszystko poukładane. Projektując meble kuchenne na wymiar, trzeba pamiętać o tym, że w stylu angielskim bardzo ważne jest, aby cała zabudowa stanowiła spójną całość. Ma ona wyglądać jak swoisty rodzaj meblościanki, gdzie szafki, półki, szuflady i inne elementy przylegają się siebie. Należy także zadbać o dobranie pasującego do reszty wyposażenia zlewu i armatury. Jako doświadczeni stolarze z Łodzi uważamy, że najatrakcyjniej prezentują się warianty wykonane z blachy emaliowanej.

Jeśli zaś chodzi o kran, również powinien być on stylizowany – można pokusić się o taki z metalowymi, stylizowanymi kurkami. Jedni Klienci wybierają nieco bardziej industrialną opcję i kupują krany odkręcane przy pomocy dźwigni, inni unikają ekstrawaganckich rozwiązań i stawiają na kurki przypominające kwiaty. W obu przypadkach można stworzyć bardzo oryginalne wnętrze.

Kuchnia w stylu angielskim

Meble kuchenne na zamówienie to nie wszystko. Podczas urządzania domu należy także zwrócić uwagę na inne elementy wyposażenia. Styl angielski to ukłon w kierunku romantyków. W pomieszczeniach stworzonych zgodnie z jego założeniami nie może zabraknąć dużych doniczek z gliny, żywych kwiatów i świeżych ziół.

  • W angielskiej kuchni powinien unosić się zapach bazylii, koperku i innych młodych ziół.
  • Okna można ozdobić przy pomocy firanek, lecz im więcej wzorów na firankach, tym lepiej. Wybór Klientów najczęściej pada na firanki lub zasłony w kratę o pastelowych barwach, lub w kwiaty. Zwolennicy prostoty stawiają na biel, co również jest bardzo efektowne.
  • Na krzesłach ustawionych przy stole powinny znaleźć się miękkie poduszki. Najlepiej, aby ich poszewki odpowiadały wzornictwem firankom.

Pamiętaj również o niewielkich dywanikach, haftowanych serwetkach. Taka atmosfera sprzyja piciu prawdziwej, angielskiej herbaty wprost z porcelanowych filiżanek z kwiecistym motywem. Jasne wnętrze pozwala na wyciszenie myśli, pozwala odpocząć chwilę w codziennym biegu.

Ciekawe zestawienia z angielskim wzornictwem w tle

Niektóre zestawy mebli kuchennych na zamówienie są niemal 1:1 odtworzeniem pierwowzoru, ale wiele realizacji zamawianych przez Klientów z Łodzi to również jedynie delikatne nawiązanie do wyspiarskiego stylu. Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań, które zawsze chętnie spełniamy, pomagając tworzyć wnętrza przyjazne przyszłym użytkownikom.

Warto przeczytać: Meble kuchenne na wymiar w stylu vintage