Blog
Meble kuchenne na wymiar w stylu vintage

Meble kuchenne na wymiar w stylu vintage

Meble kuchenne na wymiar powinny być odzwierciedleniem wizji Klienta. Zadaniem wykonawcy jest stworzenie wyposażenia wnętrza, które będzie połączeniem estetycznych rozwiązań i funkcjonalności. Kuchnie w stylu vintage to pomieszczenia, w których panuje niepowtarzalny klimat. Są one stylizowane tak, aby przywodzić na myśl modę z ubiegłego wieku. Czym charakteryzują się takie pomieszczenia?

Łódzki producent mebli kuchennych na wymiar o stylistyce vintage

Styl vintage każdego roku staje się popularniejszy. Właściciele chętnie uzupełniają swoje mieszkania meblami  kuchennymi wykonanymi w zgodzie z założeniami mody lat pięćdziesiątych, ubiegłego wieku a także sprzętem AGD przypominającym ten, z którego wtedy korzystano. Takie wnętrza są pełne rodzinnego ciepła. Panuje w nich swoisty rodzaj chaosu (ale nie bałaganu) i jest on w pełni pożądanym efektem. Vintage to zupełne przeciwieństwo minimalizmu.

Najbardziej charakterystyczne elementy dla stylu vintage? Głównie:

• drewniane meble z zaokrąglonymi krawędziami,
• witrynki z przeszkleniami i zdobione kredensy,
• otwarte półki z przyprawami, olejami, nalewkami, chlebaki z drewna,
• jasna kolorystyka elementów wyposażenia wnętrza (szarości, brązy, ecru),
• oznaki upływającego czasu, np. przetarcia na blacie kuchennym,
• wzory kwiatowe na frontach mebli kuchennych,
• stylizowane uchwyty mebli,
• duże, proste stoły jadalniane.

Niektórzy uważają tę modę za staroświecką i niepasującą do dzisiejszego świata. Mimo to zamówień na stylizowane meble kuchenne nie brakuje, co wynika chociażby z ogromnej swobody, którą oferuje vintage. Nie ma tam miejsca na trzymanie się sztywnych reguł – vintage jako wnętrzarski oznacza eklektyzm, gdzie łączą się ze sobą przeróżne stylistyki, nawet te z pozoru wykluczające się wzajemnie.

Nowe meble kuchenne na wymiar a antyki

Klienci marzący o umeblowaniu kuchni w stylu vintage, zazwyczaj stają w obliczu dylematu pomiędzy zakupem nowych, a starych mebli. Ceny w przypadku obu rozwiązań są porównywalne. Stylistyka retro zakłada, że wyposażenie ma przypominać antyki, a te im są starsze, tym droższe. Robiąc zakupy w sklepie z meblami i wybierając modele z połowy XX wieku, trzeba także brać pod uwagę koszt związany kupionych szafek, szaf, czy witryn. Problem bywa również w dopasowaniu rozmiaru mebli do własnych potrzeb. Decydując się na umeblowanie mieszkania na wzór minionych czasów konieczne może być pójście na liczne kompromisy.

Sytuacja prezentuje się zupełnie inaczej, jeśli pod uwagę bierzemy nowe meble kuchenne na wymiar. Wówczas można dopasować wszystko — od rozmiaru, po kształt i kolor poszczególnych elementów, frontów i całej zabudowy. Takie rozwiązanie pozwala na znacznie większą swobodę, a związany z nim koszt często bywa porównywalny z zakupem antyków. Jako doświadczony zakład stolarski z Łodzi uważamy, że obie opcje pozwalają na osiągnięcie satysfakcjonującego efektu, widzimy to na przykładzie zrealizowanych już prac w domach i mieszkaniach naszych Klientów.

O meblach kuchennych na wymiar w praktycznym wydaniu

Osoby zainteresowane tematem mebli kuchennych na wymiar nie zdają sobie czasami sprawy, jak wiele mają możliwości w kwestii wyboru. Doświadczony stolarz może nadać meblom dowolny styl, zachowując wszelkie zasady rzemiosła i korzystając z solidnych materiałów. Najlepszym przykładem są meble, które również obecnie są w trakcie tworzenia w naszym zakładzie stolarskim w Łodzi. Styl vintage to jedna z ciekawszych opcji.

Warto przeczytać: Rustykalna kuchnia: meble kuchenne z potencjałem