Blog
Stolarz naprawiający komodę Łódź

Garść porad z zakresu usług stolarskich: jak odnowić komodę

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem wieloletniego, wartościowego, oryginalnego mebla – nie odnawiaj go samodzielnie. I nie jest to prośba marketingowa, mająca zachęcić do skorzystania z naszych usług stolarskich. Możesz przecież zawieźć tego typu przedmiot to każdego innego dobrego fachowca, o ile masz pewność, że nie zniszczy mebla, ani nie przerobi go na kiczowatą ozdobę zgodną z chwilową modą.

Oceniamy stan komody i przystępujemy do szlifowania

Jeśli jednak posiadana przez Ciebie komoda nie stanowi antycznej „perełki”, a co za tym idzie – jako nowicjusz w renowacji mebli możesz pozwolić sobie na eksperymenty i szaleństwa, jak najbardziej do owych eksperymentów oraz szaleństw zachęcamy. I doradzamy – od początku. Przyjrzyj się dokładnie stanowi drewna. Najprawdopodobniej wymaga szlifowania. By to zrobić, najpierw użyj papieru ściernego, następnie – wełny stalowej, która dokładnie wygładzi powierzchnię. Pamiętaj, by po zakończeniu prac z wykorzystaniem papieru ściernego, dokładnie wyczyścić powierzchnię i pozbyć się pyłu oraz drobnych elementów papieru. Mogą one bowiem porysować powierzchnię drewna. Komodę przecieramy delikatnie wilgotną – nie mokrą! – szmatką i czekamy, aż dokładnie wyschnie.

Malujemy – jak, czym, ile razy?

To zależy, jaki efekt chcesz osiągnąć, jakie masz wnętrze, do czego pasować ma wspomniana komoda, czy ma być kolorowa, czy stawiasz raczej na jednolitą barwę, czy chcesz zaszaleć, czy wolisz pójść raczej w klasykę. Jako firma świadcząca profesjonalne usługi stolarskie odpowiadamy więc:

  • jeżeli chcesz przywrócić komodzie piękny, klasyczny wygląd, użyj lakieru, bejcy, lakierobejcy bądź impregnatu; z łatwością znajdziesz je na półkach marketów budowlanych;
  • jeżeli masz pomysł na nowy wygląd komody, wykorzystaj dowolny kolor farby do drewna; możesz też pokusić się o pomalowanie blatu konkretną barwą, drzwi inną, nóżek – również odmienną; nasze ulubione zestawienia kolorystyczne to: złoto i czerwień, żółć i błękit, czerń i biel, czerwień i granat;
  • jeżeli nie chcesz ograniczać się wyłącznie do malowania, możesz użyć specjalnych oklein do mebli; nadają im bardzo oryginalnego, śmiałego wyglądu.

Zachęcamy Cię także, byś odwiedził galerię naszych dotychczasowych realizacji. Znajdziesz tam nie tylko antyki, które odnawiamy zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi sztuki renowacji, ale i meble na wymiar zaaranżowane w sposób nowatorski, fantazyjny, wesoły, a przede wszystkim śmiały. Może któryś z nich Cię zainspiruje.

Kiedy masz już konkretny zamysł, wybrane farby bądź impregnaty, zwróć szczególną uwagę na wybór narzędzi malarskich. Zaopatrz się w wałek z krótkim włosiem bądź gąbkowy. Jeśli chodzi o pędzel, musi być zgodny z preparatem, na jaki się zdecydowałeś. Jeśli kupiłeś farbę – z pewnością na jej etykiecie widnieje informacja, jakimi narzędziami powinno się ją nakładać.

Ta sama zasada stanowi odpowiedź na pytanie o wielokrotność nakładania preparatu. Konkretni producenci dokładnie określają zasady stosowania każdego swojego produktu i serdecznie zachęcamy, by się z nimi zapoznać oraz postępować zgodnie z nimi.

Cieszymy się efektem wykonanych przez Ciebie usług stolarskich

No i jak? Jesteś zadowolony? Mamy nadzieję, że tak. Wierzymy, że udało Ci się samodzielnie stworzyć mebel o wyjątkowym designie, idealnie odzwierciedlający Twoją naturę, a jednocześnie fantastycznie wpasowujący się we wnętrze Twojego domu czy mieszkania. Jeżeli nie – zawsze możesz zacząć pracę od początku. Aż do skutku. Aż do efektu „WOW!”.

Podstawowe usługi stolarskie, takie właśnie jak zmiana wyglądu mebli, możesz wykonywać sam. Nie bój się realizować własnych pomysłów – zabaw się w stolarza i daj się ponieść fantazji. Jeżeli jednak poszukujesz profesjonalistów od zadań specjalnych – znajdziesz nas w Łodzi.

Jesteśmy grupą doświadczonych stolarzy a renowacja mebli to nasza pasja. Jeżeli potrzebujesz fachowej pomocy w zakresie usług stolarskich – skontaktuj się z nami.

Warto przeczytać także: Szukasz dobrego stolarza? Sprawdź, czy posiada te cechy