Blog
Meble biurowe w stylu skandynawskim dobrym wyborem Łódź

Gabinet w stylu skandynawskim a meble biurowe na wymiar

Styl skandynawski to esencja minimalizmu i wysokiego poziomu funkcjonalności. Takie połączenie ma bardzo dobry wpływ na samopoczucie, co przynosi korzyści w postaci efektywności pracy. Właśnie dlatego meble biurowe na wymiar odpowiadające założeniom mody skandynawskiej cieszą się tak dużą popularnością. Co jest dla nich najbardziej charakterystyczne?

Łódzki producent mebli biurowych na wymiar

Gabinet to miejsce pracy, dlatego sposób jego aranżacji powinien sprzyjać skupieniu uwagi na wykonywanej czynności. Im mniej znajduje się w nim rozpraszających elementów, tym lepiej. Styl ze Skandynawii charakteryzuje się prostotą kształtów, jasnymi barwami i dobrym oświetleniem. To doskonała propozycja dla wszystkich, którzy cenią minimalizm, ale także dla osób spragnionych spokojnej atmosfery. Takie rozwiązanie z roku na rok staje się bardziej popularne, szczególnie w kontekście wyposażania przestrzeni biurowej.

Pomieszczenie musi być urządzone tak, aby w pełni odpowiadało potrzebom i oczekiwaniom osoby, która spędza w nim najwięcej czasu. Całość tych zabiegów ma na celu znacząco zwiększyć efektywność pracownika. Przebywanie w gabinecie, którego charakter jest bardzo wyrazisty, ale jednocześnie stonowany, sprzyja wydajności, szczególnie jeśli mamy do czynienia z pracą kreatywną. Jako firma zajmująca się produkcją mebli biurowych na wymiar w Łodzi, doskonale zdajemy sobie sprawę z istoty wyżej opisanych kwestii.

Biuro w stylu skandynawskim — cechy charakterystyczne

Aranżacja pomieszczeń w tylu skandynawskim powinna łączyć w sobie bogactwo oświetlenia, funkcjonalność wyposażenia, elementy wpływające na odbieranie wnętrza jako ciepłe, a także zastosowanie dodatków o nietypowych kształtach i kolorach. W związku z tym wnętrza urządzone w zgodzie z nurtem skandynawskim można opisać jako:

  • posiadające duże okna, które zapewniają dostęp do dziennego światła;
  • wyposażone w kierunkowe lampy biurowe oraz oświetlenie sufitowe (preferowane białe światło);
  • urządzone przy pomocy mebli biurowych zaprojektowanych tak, aby były możliwie najbardziej praktyczne (duży blat biurka, schowki na artykuły biurowe, proste kształty i jasne barwy);
  • funkcjonalne ustawienie mebli, gdzie dostęp do żadnego zakamarka nie będzie sprawiać trudności;
  • brak zbędnych dekoracji, czyli nadmiaru urządzeń, figurek, mebli dodatkowych i innych;
  • zastosowanie „ciepłych” akcentów, np. miękkie poduszki, pufy, koce, drewniane blaty;
  • elementy przełamujące monotonię; może to być np. duży zegar ścienny, sofa o nietypowym kształcie lub kominek – wszystko jest zależne od kreatywności projektanta wnętrz;
  • wyposażone w kolorowe akcenty, które dodają energii pomieszczeniu; najczęściej są to wariacje na temat turkusu, żółci i czerwieni.

Warto pamiętać, że skandynawskie wnętrza to swoista definicja inwencji twórczej. Istnieją dość konkretne wytyczne dotyczące aranżowania pomieszczeń w północnym stylu, jednak ostatecznie wszystko jest zależne od pomysłowości projektanta. Nieodłącznymi dodatkami biur wykonanych w zgodzie z założeniami omawianego stylu, są kwiaty w kolorowych dzbanach lub doniczkach.

O meblach biurowych w skandynawskim klimacie

Meble biurowe na wymiar, tworzone przez nasz zakład w Łodzi, charakteryzują się wyjątkową trwałością i precyzją wykonania. Również realizacje, których podjęliśmy się wiele lat temu, nadal służą zadowolonym Klientom. Warto zatem łączyć skandynawską prostotę z solidnością wykonania, która obowiązuje doświadczonych stolarzy bez względu na kraj, w którym tworzą meble.

Warto przeczytać: Specyfika unikalnych mebli biurowych: charakterystyka stylu prowansalskiego