Blog
Meble kuchenne na wymiar współczesne trendy Łódź

Designerskie trendy w aranżacji mebli kuchennych na wymiar

Jeśli nieustannie przeglądasz katalogi firm meblowych, odwiedzasz markety budowlane a mimo to nie możesz znaleźć swoich wymarzonych mebli kuchennych na wymiar – przyjdź do nas. Sprawdź, jakie trendy królują u nas aktualnie.

1. Białe meble na wysoki połysk

Tak naprawdę nie przepadamy za białymi meblami na wysoki połysk. Rynek już nasycił się tą chwilową modą. Powoli odchodzi do lamusa. Chcielibyśmy jednak wyraźnie podkreślić, iż fakt, że nie jesteśmy zwolennikami białych mebli w kuchni nie znaczy, że nie wykorzystujemy tej barwy w naszych projektach i realizacjach.

2. Aranżacje loftowe i kontrasty

Styl industrialny to surowość, beton, czerń. Drewno znakomicie wpasowuje się w ten trend, tworząc spójną, harmonijną całość z elementami loftowymi. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej – chyba za bardzo zachwyciliśmy się białymi meblami kuchennymi, przyszedł więc czas na przeciwwagę – aranżacje nawiązujące do wnętrza fabryk i zakładów przemysłowych.

Czerń i biel, połączenie nowoczesnych mebli z szafkami stylizowanymi na antyki, łączenie różnorodnych stylów – wszystko, co stanowi wyraźny kontrast, bardzo dobrze sprawdza się w kuchennej przestrzeni. Bo i sama kuchnia pełna jest kontrastów – słoności i słodkości, ostrości i łagodności, pikantności i delikatności. Próby przeniesienia owych przeciwieństw na grunt aranżacyjny są często bardzo udane, a w przypadku naszego zakładu stolarskiego – zwykle kończą się satysfakcjonującym efektem.

3. Półki zamiast szafek

Zabudowa kuchenna składająca się z szafek o jednolitych frontach, gdzie wszystko jest pochowane, nie cieszy się już tak dużą popularnością, jak kilka lat temu. W kuchni warto mieć pod ręką rzeczy, których używany podczas przygotowywania niemal każdego posiłku. Estetyce nie szkodzą przeszklone drzwiczki, organizery na przyprawy podwieszane pod szafkami, czy relingi, na których możemy powiesić przybory do gotowania albo zioła w doniczkach. Doceniamy minimalizm, jednak zachowujemy umiar.

4. Intensywne barwy mebli kuchennych na wymiar

Gotowanie to smaki, zapachy, kolory. To ekspresja, wyrażanie siebie, radość. Niech taka właśnie będzie Twoja kuchnia. Oryginalna. Nieszablonowa. Nieco szalona i kolorowa. Nie bój się zdecydowanych barw. Czerwień, zieleń, granat – głośno dobijają się do kuchennych drzwi i coraz więcej osób zaprasza owe kolory do środka.

5. Drewno + szkło

Ze względu na swoje naturalne piękno, drewno znakomicie komponuje się z innymi tworzywami, takimi jak szkło czy metal. Drewniane meble z wykorzystaniem zdobniczych szklanych elementów to prawdziwy hit – i jesteśmy pewni, że nie jest to hit jednego sezonu.

6. Geometria

Geometryczne kształty goszczą nie tylko na ścianach (mamy na myśli bardzo modne ostatnio płytki ceramiczne o kształcę heksagonów), ale i na frontach mebli kuchennych. Towarzyszą im efekty 3d, z których najczęściej stosowanym jest montaż szafek o większej głębokości pod sufitem, a niżej, pod nimi – zabudowy o mniejszej głębokości. Takie rozwiązanie jest nie tylko funkcjonalne, ponieważ pozwala na swobodne wykonywanie prac nad blatem, ale i daje bardzo ciekawy efekt wizualny.

Nadążamy za trendami. Jesteśmy modni. Ale wiemy, co jest tylko chwilowe, a co na trwałe wpisze się w kuchenny styl. Jeżeli więc chcesz mieć naprawdę wyjątkowe meble kuchenne na wymiar – zajrzyj do naszej łódzkiej pracowni. Czekamy na Ciebie.

Szukasz stylowych mebli pod wymiar nie tylko do kuchni, ale całego mieszkania? Zadzwoń lub napisz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Warto przeczytać także: Meble kuchenne na wymiar – aktualne hity i trendy